Zaznacz stronę

Spełnianie intencji, uzdrawianie, wzmocnienie energii na co dzień poprzez odpowiednie zastosowanie kryształów może brzmieć jak jakieś czary, ale kiedy poznasz istotę ich działania zrozumiesz, że to naprawdę bardzo proste. Wręcz intuicyjne. Kryształy są znane od dawien dawna, w niemal wszystkich cywilizacjach świata. Nie bez powodu nosili wielcy władcy czy wysoko postawieni przedstawiciele kościoła. Kiedyś dostępne tylko dla nielicznych, dziś w zasadzie każdy może z nich korzystać, ale to zapomniana wiedza. Nie mniej jednak, wraca do łask i coraz więcej osób świadomie po kryształy sięga, podobnie jak po inne naturalne metody wspierania się w codziennym życiu czy w radzeniu sobie z emocjami. Jak więc działają kryształy i jak z nich korzystać? 

 

Kryształy to naturalne struktury, pochodzące z ziemi. Prawdziwy (nie syntetyczny) kryształ ma określony układ cząstek, tworzący unikalną sieć krystaliczną- tzw. układ krystalograficzny. Naturalne kryształy kształtują się w głębokich warstwach ziemi przez setki, tysiące, a nawet miliony lat. Tak jak wszystko na świecie- wszelka materia, łącznie z Tobą i Twoim ciałem- kryształy posiadają własną energię. Tego, że materia jest energią, dowodzi fizyka kwantowa, ale jeśli nie chcesz się tak zagłębiać, pomyśl- czy zdarzyło Ci się poczuć, że “nie nadajesz z kimś na tych samych falach”? Naturalnie wyczuwamy energię drugiej osoby, i rozpoznajemy, czy jej wibracja jest zgodna z naszą własną czy też nie. Na pewno zdarzyło Ci się spotkać osobę, której negatywne nastawienie wpłynęło na Ciebie i pogorszyło się Twoje samopoczucie. Na pewno też doświadczyłeś sytuacji odwrotnej, kiedy czyjaś wysoka wibracja udzieliła Ci się i Twoje samopoczucie się poprawiło. Nasz świat to taniec dostrajających się do siebie kamertonów. 

Kryształy, podobnie jak inne materialne obiekty i ludzie, mają swoją własną, unikalną wibrację, która może oddziaływać na nasze ciało, umysł i nasza duchową energię- korzystając z kryształów, korzystamy tak naprawdę z efektu dostrojenia się do ich wibracji. Energia kryształów ma zazwyczaj wyższą częstotliwość niż nasza, dlatego są tak bardzo pomocne w podnoszeniu naszych wibracji- mogą wspierać nas pod względem psychicznym, fizycznym, a także emocjonalnym.

Brzmi magicznie? Nawet jeśli teraz tak o tym myślisz, to ustalmy, że trochę magii w życiu nie zaszkodzi. Ale mówiąc poważnie, o pracy z kryształami należy myśleć nie jako o pracy z kamieniem, tylko z jego energią- subtelną, ale silną. Może skoro to czytasz, to dobry moment dla Ciebie, aby spróbować. Sięgnąć po kryształy, nie analizować, tylko zdać się na swoje odczucia. Nie musimy od razu wszystkiego rozumieć i wyjaśniać, przyjdzie na to czas. 

Rada dotycząca wyboru swojego pierwszego kryształu jest bardzo często taka, aby zdać się na intuicję. Jeśli zdarzy Ci się wpaść na stanowisko z kryształami na jakichś targach czy jarmarku, na pewno jakiś kryształ rzuci Ci się wyjątkowo w oczy i poczujesz chęć dotknięcia go, obcowania z nim. Warto zdać się na taką podpowiedź, skoro energia kryształu wydała Ci się atrakcyjna, idź za tym tropem. 

Jeśli zechcesz pójść dalej, możesz wybierać kryształy w oparciu o układ krystalograficzny ich właściwości. Są też zgrane kryształowe duety, które wspólnie działają lepiej i przynoszą lepsze efekty. Na początek przedstawię Ci 10 kryształów, od których warto zacząć tą przygodę. 

Kryształ górski

To czysty kwarc. Najbardziej uniwersalny kamień, wzmacnia wszystkie pozostałe. Mistrzu zdrawiania. Wzmacnia i rozjaśnia umysł. 

Kwarc dymny

Przekształca negatywną energię w pozytywną i służy realizacji pragnień. 

Cytryn 

wzmacnia poczucie własnej wartości, wspiera, przyciąga obfitość. 

6kryształ górski

Kwarc różowy 

Kamień miłości, bezwarunkowej, czystej. Również miłości do siebie. 

Ametyst 

Pomocny w walce ze stresem. Pomaga w realizacji pragnień. Doskonały do medytacji. 

6kryształ górski

Czarny turmalin

kamień, który chroni przed negatywną energią i pozwala się uziemić. 

Fluoryt tęczowy 

dzięki niemu pogłębiamy intuicję. Sprawia, że łatwiej nam się komunikować. 

ffdf
ffdf

Karneol

Kamień rozwijający kreatywność, pomagający stawiać swoje własne granice

Hematyt 

kamień ochronny, pomaga przyciągać pożądaną energię

Turkus

sprzyja szczęściu, a także poczuciu wewnętrznej mocy. 

ffdf
drzewo herbaicnae

Swoje wątpliwości i sceptycyzm zamień na ciekawość z nowego doświadczenia. Jak za każdym razem, gdy próbujemy czegoś nowego, warto odpuścić oczekiwania, które niepotrzebnie nas ograniczają. Po prostu daj się poprowadzić.  

Jak pracować z kamieniami? 

Możesz z nimi medytować. Możesz po prostu mieć je w pobliżu- np. rozwijający kreatywność karneol postawić na biurku, przy którym pracujesz. Możesz je nosić przy sobie, czy to w formie kamienia surowego czy w biżuterii. Możesz włożyć je do wanny, gdy się kąpiesz, albo do wody, którą pijesz. Jeśli chcesz pracować konkretnie z jakimś kryształem, określ jasno swoją intencję- zdefiniuj co chcesz osiągnąć, jaki rezultat pragniesz odczuć  w swoim życiu. Poczuj wdzięczność, jakby intencja już się ziściła. I nic nie oczekuj. Pamiętaj, że moc naszych intencji jest potężna. 

Co ważne, kryształy należy oczyszczać. Dlaczego? Praca z nimi, a także po prostu przechowywanie ich w swoim otoczeniu powodują, że ich energia jest zaburzona. Oczyszczanie kryształów można wykonywać na wiele sposobów. Najczęściej sugerowanym jest umieszczanie ich na całą noc w soli morskiej, ale uwaga- niektóre kryształy mogą się w taki sposób zniszczyć. Możesz także wystawić je na całą noc na dwór tak, aby miały dostęp do światła księżycowego (to dopiero brzmi magicznie), albo po prostu umyć je bieżącą wodą. Oczyszczamy zwłaszcza nowe kryształy. 

Jest wiele różnych technik i sposobów na pracę z energią: medytacja, mantry, praca z czakrami, reiki itd. Praca z kryształami jest dobrym początkiem- łatwość stanowi to, że pracujemy z materialnym obiektem. Pogłębianie swojej intuicji i wyczuwania subtelnych energii kamieni może być początek głębokich zmian w życiu. Z kryształami można pracować nie tylko nad fizycznymi dolegliwościami, ale także nad emocjami. Można również pracować nad konkretną intencją, na przykład osiągnięciem równowagi w życiu, pewności siebie, wybaczenia komuś lub sobie. Jeśli się otworzysz na doświadczanie świata kryształów i ich energii, zmiany w Twoim życiu mogą Cię naprawdę zaskoczyć. Kryształy to piękny i stosunkowo łatwy sposób, aby zacząć pracę nad sobą i spotkać się ze sobą, swoimi pragnieniami i emocjami, pamiętając jednocześnie, że kryształy mogą nam pomóc, ale to my jesteśmy swoimi najlepszymi uzdrowicielami. 

Jaki kamień Ciebie woła?