Serialowy Top 10

Miała być recenzja serialu, a wyszły rozważania. Cóż…

Nie lubię seriali.

Nie lubię kiepskich seriali.

Nie lubię oglądać seriali w telewizji…. ooo chyba jestem bliska odkrycia prawdziwego sensu.

Nie lubię oglądać kiepskich seriali w telewizji. Tak to jest to zdanie, którym powinnam rozpocząć dzisiejszy wpis. Ok, mamy to! Teraz powinnam wytłumaczyć co rozumiem pod pojęciem „kiepski serial”.

Kryteria definiujące są zupełnie subiektywne. Jestem w stanie zrozumieć, że to co mnie irytuje w serialach u innych może nie wzbudzać żadnej emocji. Wracając jednak do głównego wątku, Kiepski serial to każdy, który ma nieciekawą fabułę oraz rozwleczoną akcję. Znacie to uczucie pojawiające się w trakcie oglądania, kiedy potrafisz przewidzieć co zaraz się wydarzy? To jest chyba najgorsze. Bardziej mnie to męczy niż przewidywalne zakończenie. Ważnie są również bohaterowie. Ja zwracam uwagę nie tylko na tych pierwszoplanowych. Pamiętam takie seriale i filmy, gdzie drugoplanowy bohater „zrobił całą robotę” i głównie dzięki niemu serial podobał mi się bardziej. Wnioski są proste w dobrym serialu powinni być „jacyś” bohaterowie. Powinni być wyraziści, czasem kontrowersyjni i na pewno intrygujący.

Dlaczego nie lubię oglądać w telewizji? Odpowiedzi są dwie:

 • Nie lubię się podporządkować telewizji, czas emisji jest przecież wiążący (a ja od sześciu lat nie mam telewizora i dobrze mi z tymw), wola przestrzeń … stoi w sprzeczności ze sztywną ramówką 
 • Nie lubię również dawkowania przyjemności. W telewizji nie ma zmiłuj … kilkadziesiąt minut i CDN. Ja lubię brać więcej, jeśli na więcej mam właśnie ochotę.

Lubię za to:

 • Sama decydować o tym, co i kiedy oglądam.
 • Jeśli pozwala mi na to czas, a serial okaże się interesujący lubię obejrzeć kilka odcinków w trakcie jednego seansu. W szczególnych przypadkach jestem w stanie pochłonąć cały sezon, albo dwa .

Co wybieram najczęściej? Seriale kryminalne, psychologiczne i inne pokrewne. Często bazuje, na tym co ktoś znajomy poleci jako wartościowe. Dobrym źródłem rekomendacji jest także YOUTUBE. Subskrybuje kilka sprawdzonych kanałów. Lubię polskie produkcje, ale nie stronie również od propozycji z zagranicy. Sięgam zarówno po to co nowe, ale także odgrzebuję starocie. Dziś postanowiłam przedstawić Wam mój top 10 wśród obejrzanych seriali. Oto moi ulubieńcy:

 1. Gra o tron
 2. Belfer
 3. Upadek
 4. The Killing
 5. Krew z krwi 
 6. Miasteczko Twin Peaks
 7. True Detective
 8. Wataha
 9. Misja Afganistan
 10. Downton Abbey

Podzielcie się w komentarzach, tym co wy oglądacie najchętniej. Jakie są Wasze ulubione seriale? Może powinnam coś koniecznie obejrzeć, a jeszcze o tym nie wiem

Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge